PROVOZNÍ DOBA: PONDĚLÍ - PÁTEK 10-13, 14-17 HOD. VE DNECH 23. 12. 2023 - 2. 1. 2024 MÁME ZAVŘENO. 

Blog

autumn-g4be60b78b_640
Jak mít v těhotenství více pohodlí?
Choďte bosa nebo v barefootových botách

Během těhotenství na sebe dávají nastávající maminky velký pozor. Řídí se radami odborníků, absolvují pravidelné prohlídky a snaží se svému tělu dopřát to nejlepší. Věděli jste, že je důležité pozornost zaměřit i na svá chodidla?

Nejlepším pohybem v těhotenství je chůze

V těhotenství dochází v těle ženy k řadě hormonálních změn, které ovlivňují nejen její psychiku, ale také fyzické tělo. Typickým příkladem jsou otoky nohou. Žena by proto neměla příliš mnoho stát ani sedět. Nejlepším pohybem v těhotenství je chůze. Chůze by to však neměla být ledajaká, ale zdravá.

Zdravou chůzi, při které správně fungují všechny části těla od nohou až po mozek, podporuje chození naboso nebo chůze v barefootových botách, která je té bosé nejvíce podobná.

Vaše nohy potřebují prostor

Aby ženy mohly chodit zdravě, musí mít aktivní nohy. V nesprávné obuvi je noha neaktivní, a proto může v těhotenství docházet k bolesti zad a kloubů a ke shrbení.

Zejména během těhotenství, kdy se nohy „zvětšují“, potřebují dostatek prostoru, který v klasických botách nemají. Proto je nejvhodnější sáhnout po obuvi, která má širokou špičku a umožní prstům svobodný pohyb, respektuje tvar chodidla a ohýbá se přesně podle vašeho pohybu nohou. Všechny tyto náležitosti splňují barefootové boty.

Aby žena v těhotenství unesla nejen sebe, ale i miminko, potřebuje dobrou základnu, kterou tvoří aktivní a spokojené nohy. Při chůzi v klasické botě však o část základny přichází. Prsty se v ní tísní a nemají dostatek prostoru pro svobodný pohyb. Noha se deformuje a nepracuje tak, jak má.

Správné postavení těla má příznivý vliv na polohu dělohy

Celé tělo funguje jako hodinový stroj. Pokud se vychýlí jedno kolečko, přenastaví se celý stroj. Tělo na tuto změnu reaguje napětím. Pokud nemá noha dostatek prostoru, dochází k předsazení pánve, svěšení ramen a padání hrudníku na břicho. Tím se mění poloha dělohy a miminko pak nemá dostatek prostoru k růstu.

Pokud však obujete barefootové boty a naučíte se chodit zdravě, tělo se přirozeně narovná. Dojde k aktivaci opěrné funkce chodidel i svaloviny pánve, a tak se centruje děloha tam, kam má, do břicha. Kromě toho vám zdravé postavení těla rozevře hrudník a umožní lépe dýchat.

Pečujte o svoje pánevní dno

Pod pojmem pánevní dno si představte soubor svalů a vazů, které nesou močový měchýř, tlusté střevo, dělohu a vaječníky. Aby správně fungovalo, musí být v optimálním napětí a dobře koordinované mozkem. Svaly v této oblasti časem ztrácí svoji přirozenou funkci a ochabují. Zabrat dostávají zejména v těhotenství. Abyste své pánevní dno udržovaly v dobré kondici, můžete provádět speciální cviky, ale také chodit bosky. Díky jeho aktivaci se můžete zbavit inkontinence, bolesti zad, ale také hemeroidů.

Udělejte pro své pohodlí to nejlepší, co můžete a obujte se do barefootových bot.

 

thinking-g60872c9c8_640  

Přece má vydržet do 20 kg?

Některá nosítka jsou pro děti od narození, další od 2-4 měsíců.
Varianty jsou různé, ale do kdy nám vydrží?
To je velmi individuální.

Někdy je uvedeno, že nosítko je do 15 kg, jindy do 20 kg nebo i více. Tento údaj může být velmi zavádějící, protože můžete nabýt dojmu, že vám nosítko pohodlně vydrží až do uvedené váhy.

Proč se tento údaj uvádí?
Jedná se o váhu, na kterou se u nosítek testují bederní pásy a spony.
Nemusí být tedy pravdou, a také většinou tomu tak není, že vám nosítko až do testované váhy vydrží. 

Čím se řídit? Zamyslete se nad tím, jak dlouho plánujete nosit. Nosítka od narození musí být většinou kolem roku věku (u někoho dříve u někoho později) nahrazena pokračující variantou (třeba i jiné značky).

Pokud to k nám nemáte daleko - zastavte se. Probereme vaše otázky. Nosítka zkoušíme na prodejně. Máme i naši půjčovnu, aby bylo možné před zakoupením otestovat při výletech či procházkách, protože ne vždy má miminko náladu na zkoušení.