PROVOZNÍ DOBA: PONDĚLÍ - PÁTEK 10-13, 14-17 HOD.

Nosítko Storchenwiege - tyrkys

Značka: Storchenwiege

Ergonomické jako šátek, jednoduché jako nosítko

Dostupnost Skladem*
Kód: STORCHEN_TYRK
3 090 Kč
Nosítko Storchenwiege - tyrkys
Značka: Storchenwiege
Nosítko Storchenwiege - tyrkys
Tip

Nosítko Storchenwiege umožňuje přizpůsobit šířku středového panelu přesně na šířku, kterou má dítě při abdukčně flekčním postavení kyčlí mezi kolínky. Dále je možné zkrátit a utáhnout středový panel na bocích i u hlavičky dítěte pomocí zadrhovací šňůrky. Takto přizpůsobíte nosítko každému novorozenci.

Nosítko Storchenwiege je určeno pro nošení dětí od 3 do 15 kg na břiše a na zádech Nosítko Storchenwiege bylo vytvořeno zejména s ohledem na nošení nejmenších dětí – tedy novorozenců.

Kapucka nosítka slouží k vytvoření opory pro hlavičku novorozence. Pro nejmenší děti se kapucka celá stáhne na nejmenší velikost a upne se pouze za jednu přezku. Vede tak diagonálně přes zátylek dítěte. Nijak neomezuje dítě v pohybu, ale vytváří polohovou jistotu.

Variabilita dotažení a rotažení nosítka je skutečně vysoká a připomíná variabilitu šátku na nošení miminek.

Video s názornou ukázkou manipulace s nosítkem - ZDE

Nosítko Storchenwiege nemá klasické ramenní popruhy ale lehce polstrované pásy, které se zavazují jako u nosítek typu Mei Tai. To je výhodné zejména pokud chtějí nosit partneři různých tělesných konstitucí.


Použití:

Při úplně prvním použití si nosítko nejdříve nastavíte podle velikosti dítěte. Změříte dítěti rozměr mezi kolínky v širokém (abdukčně flekčním) postavení kyčlí. Na tento rozměr potom stáhnete středový panel na šířku. Tento úkon už budete opakovat pouze výjimečně, podle potřeby rostoucího dítěte.
Poté si zapnete bederní pás kolem pasu na sponu. Miminko si dáte na hrudník a roztáhnete mu naširoko nožičky. Pokud manipulujete s malým dítětem, budete to dělat v mírném záklonu, aby si na Vás dítě mohlo položit hlavičku. Středový panel vysunete přes záda dítěte až po hlavičku. Jednou rukou vždy jistíte děťátko a druhou manipulujete s popruhy. Popruhy vedete přes ramena, na zádech zkřížíte, podle potřeby dotáhnete a vepředu pod nožičkama zavážete na uzel.
Nakonec nosítko zpevníte zatažením šňůrek po bocích.
Je to opravdu jednoduché, zejména u větších dětí, kde odpadá měření nožiček, zatahování boků a jištění hlavičky. Větším dětem lze také při nošení vepředu i na zádech zajistit při spaní hlavičku pomocí kapucky k tomu určené.

Materiál:
100% bavlna, materiál vlastní certifikát Oko-Tex v kategorii pro děti do dvou let

Doplňkové parametry

Kategorie: Ergonomická nosítka
Nosítka podle věku: Nosítko od narození

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

dd2a4093f230a75af5593c2e450269ed 4260200156273