PROVOZNÍ DOBA: PONDĚLÍ - PÁTEK 10-13, 14-17 HOD.

Bonding - porodní radost - M. Mrowetz, I. Antalová a G. Chrastilová, DharmaGaia

Značka: DharmaGaia
Podpora rodiny jako cesta k ozdravení porodnictví a společnosti?

 

Dostupnost Skladem*
Kód: BONDING
338 Kč
Bonding - porodní radost - M. Mrowetz, I. Antalová a G. Chrastilová, DharmaGaia
Značka: DharmaGaia

Kniha vznikla jako rozmluva tří žen. Klinická psycholožka Michaela Mrowetz jako jedna z prvních u nás začala hovořit o tématice rané podpory bondingu. Ivana Antalová je zakladatelkou sdružení BabyKlokánci, podporující děti nemocné a předčasně narozené. Gauri Chrastilová, fejetonistka a spisovatelka, se dlouhodobě zajímá o normální porod a o vše, co souvisí s výchovou dětí.

Autorky napsaly knihu, kterou by si samy rády přečetly, když prožívaly svoje první těhotenství. Knihu, která se otevřeně dotýká radostných i bolestných témat mateřství a rodičovství a odborně, ale přitom jednoduše a srozumitelně pojímá celou širokou škálu témat, propojených stěžejní myšlenkou nutnosti prosazení podpory rané vazby mezi matkou a dítětem jako běžné normy českého porodnictví.
 
Rozhovor je doplněn příběhy, kasuistikami, stanovisky různých odborníků, přílohami a šedesátistránkovou barevnou obrazovou přílohou.
 
Předmluvu napsala Eva Labusová.
 
Publikace je určena především laické veřejnosti, ale přináší zajímavé sdělení i pro zdravotníky, kteří pracují s ženou v období kolem porodu.

Kontakt matky a dítěte po porodu léčí přirozenou bolest a přirozené trauma porodu. Dítě není po narození připraveno být samo a separováním jej nutíme k předčasné vyspělosti.“ Jiřina Prekopová, dětská psycholožka a terapeutka
 
„Doufám, že tato kniha napomůže blíže pochopit podstatu podpory bondingu, a tím pomůže více ženám a dětem vytvořit vzájemnou vazbu, jejíž hodnota je značná a nevyčíslitelná.“ Marie Vnoučková, porodní asistentka
 
* * *
 
Slovo „bonding“ můžeme z angličtiny přeložit jako „lepení“ nebo „připoutání“. Tento výraz označuje proces, kdy se po porodu utváří vztah mezi maminkou a miminkem.Každá matka a dítě se k sobě vztahují již před porodem. Budují se mezi nimi základy emočních vazeb a láskyplného vztahu, který naplno exploduje v hormonálně nabité situaci při porodu. Podpora bondingu má přínos pro imunologickou, fyziologickou, psychologickou a emocionální složku vývoje člověka. Čím více dítě a matku ve vzájemném kontaktu podpoříme, tím více jim ulehčíme start do života a následné mnohdy nelehké situace spojené s výchovou.
 
Kniha se otevřeně dotýká radostných i bolestných témat mateřství a rodičovství v souvislosti s těhotenstvím a porodem. Odborně, ale přitom jednoduše a srozumitelně pojímá tematiku podpory bondingu. Stěžejní myšlenkou je nutnost prosazení podpory rané vazby mezi dítětem a matkou jako běžné normy českého porodnictví. Kniha je určena nejen pro nastávající rodiče, ale také pro všechny zdravotníky, kteří pečují o dítě a matku v období kolem porodu.

Michaela Mrowetz (nar. 1972), klinická psycholožka, psychoterapeutka a soudní znalkyně. Vystudovala jednooborovou psychologii na FF UP v Olomouci.

Pracuje v privátní ordinaci klinické psychologie a psychoterapie a spolupracuje s Porodnicko-gynekologickou klinikou Fakultní nemocnice v Ostravě.

Přednáší laikům i zdravotníkům na téma "podpora bondingu - posilování raného vztahu mezi matkou a dítětem" a dlouhodobě usiluje o změnu péče o dítě a o matku jako jednu nedělitelnou jednotku v předporodní, porodní a poporodní péči.

Doporučuje zavedení odborné supervize pro všechny zdravotnické profese jako prevenci vyhoření, podporuje práci nezávislých porodních asistentek, píše články do odborných (ZDN, Psychologie dnes, Soft fórum, Psychosom) i neodborných periodik (Betynka, Děti a my, Deník Referendum, weby orientované na mateřskou péči).

Vystupuje v televizních a rozhlasových pořadech s tématy podporujícími rodičovskou péči u dětí nemocných, nedonošených. Spolupracuje s rodičovskou organizací BabyKlokánci, konzultuje odborné práce studentkám porodní asistence a psychologie. S manželem a dvěma syny žije v Brušperku.

Gauri Chrastilová, fejetonistka a spisovatelka. Vystudovala psychologii na pedagogické fakultě ZČU. Publikovat začala na mateřské dovolené, nejprve na webech pro rodiče, později i v časopisech.
Odlehčené fejetony o těhotenství, porodu a soužití s miminkem přetavila do literární prvotiny „Agáta a já“ (Eroika, 2008). V roce 2010 jí v edici Pro ženy s nadhledem nakladatelství Jota vyšla druhá kniha „Smrtí život začíná“, která si získala popularitu zejména u čtenářek. V současnosti dokončuje její pokračování s názvem „Smrti sluší společnost“ a zároveň pracuje na dalším románu převážně pro ženské publikum.
 
Pravidelně přispívá do časopisu „Máma a já“, kde jí každý měsíc vychází nový fejeton s rodičovskou tematikou.
 
Pro časopisy (Máma a já, Děti a my, Deník referendum) i na internet (Baby-Café, blog na idnes.cz) píše články nejen o mateřství a výchově dětí, ale také s tématikou normálního porodu a podpory bondingu.

Narodila se roku 1978 jako Gabriela, ke svým třiatřicátým narozeninám si však nadělila oficiální změnu křestního jména na Gauri. Kromě psaní její čas vyplňuje buddhismus Diamantové cesty linie Karma Kagjü a v nemalé míře dvě dcery, manžel a domácí zvířata, s nimiž žije v Mochově. Propaguje nošení sárí na běžné denní nošení pro běžné české ženy.

Ivana Antalová, (nar.1969) vystudovala technologickou fakultu Baťovy univerzity ve Zlíně, obor Technologie kůže, plastů a pryže. Pracovala v oblasti daňového a účetního poradenství. 
 
Její životní a zejména mateřské zkušenosti ji přivedly na cestu pomoci druhým. Je zakladatelkou a hlavní koordinátorkou rodičovské organizace BabyKlokánci, o.s. ZRNKA, která se v roce 2009 zformovala jako přirozené vyústění internetové diskuse rodičů předčasně narozených dětí. Tato organizace, která podporuje předčasně narozené děti, nemocné novorozence a jejich rodiny, v rámci své činnosti poskytuje emoční a psychologickou podporu rodičům, spolupracuje s klinickou psycholožkou Michaelou Mrowetz, pořádá dobročinné akce sloužící k seznámení veřejnosti s problematikou a propojování světů oddělených nemocniční zdí. V době vydání knihy zakládá občanské sdružení "Asociace pro Novorozence".
 
Ivana rovněž působí jako laktační poradkyně, lektorka masáží dětí a kojenců, zajímá se o aromaterapii a čínskou medicínu.
 
Má tři děti. Její nejmladší dcera se narodila ve 24. týdnu těhotenství. Právě tato životní zkušenost byla rozhodující pro Ivanino další životní nasměrování. 
 
S manželem, synem a dvěma dcerami žijí ve vesnici Psáry, nedaleko Prahy.


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

355 big 9788075000521
Jemným dotykem - Peirsmanovi Etienne a Neeto 9788075000866
fascinujici mysl novorozeneho ditete david chamberlain 9788090662971
200 bg POHLEDDOLUNA
hypnoporod
268 Kč
9788073873646
moudrost luna 9788075003034