PROVOZNÍ DOBA: PONDĚLÍ - PÁTEK 10-13, 14-17 HOD.

Povídej mi, jak jsem se narodil/a, Vlasta Jirásková

Povídej mi, jak jsem se narodil/a – kniha pro malé i velké o čekání a narození miminka.
Text Vlasty Jiráskové dokreslují poetické ilustrace Markéty Kotkové.
Dostupnost Skladem*
Kód: POVIDEJ
280 Kč
Povídej mi, jak jsem se narodil/a, Vlasta Jirásková

První původní česká kniha pro děti, která oslavuje kontaktní rodičovství, normální porod, kojení a nošení miminka.
Vhodná také jako dárek pro nastávající maminku.

44 barevných stran

O čem je?
Maminka vypráví dítěti, jak o něm už v mládí snila a když se seznámila s tatínkem, představovali si, jak jednou budou mít rodinu. Radostné očekávání miminka vrcholí přirozeným porodem s péčí porodní asistentky a v doprovodu duly. „Byla jsem klidná, protože jsem věděla, že (porodní asistentka) ohlídá, jestli je všechno v pořádku. Kdyby nebylo, pomohla by nám paní doktorka nebo pan doktor – porodník.“ Rodiče se radují z příchodu děťátka na svět a vědí, že udělají všechno pro to, aby mohlo dobře růst.
Kniha oslavuje kontaktní rodičovství, normální porod, kojení a nošení miminka.

Jak vznikla?
Nápad na knížku pro děti o narození miminka ve mně klíčil řadu let. Na konci května 2012 jsme se sešly s mladou maminkou a porodní asistentkou Kristinou Neubertovou Zemánkovou, abychom naplánovaly společný postup. Hned druhý den ráno jsem však sedla a asi se dvěma přestávkami text napsala. Psaní najednou plynulo úplně samo. Přestala jsem koumat jak to udělat, aby text zahrnoval všechny podrobnosti a aby se hodil pro každého. Nakonec jsem napsala něco velmi osobního (tedy zdaleka ne všechno je autobiografické, ale pocity, radost, ty určitě ano). Snad proto uplynulo dalších několik měsíců, než jsem text vůbec dala někomu přečíst. Navíc jsem měla výčitky, že jsem se psaním nepočkala na Kristinu.

Potěšilo mě, když se text líbil mým kamarádkám malířce Markétě Kotkové a grafičce Lence Blažejové a souhlasily se spoluprací. Všechny tři nás spojují různé intenzivní porodní zážitky, a proto jsem tušila, že i tato spolupráce by mohla fungovat.

Děkuji Markétě i Lence. Děkuji Kristině za podnětnou rozpravu.
Děkuji svému muži Milanovi, s jehož všestrannou podporou kniha vychází.
Děkuji svým dětem Anně a Jakubovi, kteří mě stále inspirují. Jakubovi také děkuji za velikou pomoc s tvorbou těchto stránek.

Proč vznikla?
Přála jsem si  vytvořit dětskou knihu, která porod miminka zobrazuje jako jedinečnou, radostnou událost, jež může probíhat bez zapojených hadiček a roušek na tvářích asistujících osob (jako tomu v knížkách pro děti na našem trhu často bývá). Knihu, která dětem ukáže práci porodních asistentek, dul a lékařů a průběh normálního porodu bez vnějších zásahů. To vše v duchu doporučení Světové zdravotnické organizace a v souladu s mezinárodně uznávanou definicí profese porodní asistentky. Navíc knihu barevnou s hezkými ilustracemi, kterou si děti a rodiče budou rádi číst, prohlížet a povídat si nad ní.

Touto knihou chci podpořit porodní asistentky, kterým přeji, aby svou profesi mohly vykonávat svobodně a v plném rozsahu.
Chci také rozšířit povědomí o práci dul.
V neposlední řadě chci ukázat, že je normální a žádoucí, aby matka a dítě byly po porodu stále spolu v úzkém tělesném kontaktu.

Přeji si, aby knížka Povídej mi, jak jsem se narodil/a přinesla radost a inspiraci dětem i dospělým.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Hlava v hlavě -  David Böhm a Ondřej Buddeus 9788086803241
Já nejsem tvoje maminka, Dubuc Marianne
295 Kč
9788086803449