PROVOZNÍ DOBA: PONDĚLÍ - PÁTEK 10-13, 14-17 HOD. VE DNECH 29. 3. - 1. 4. 2024 MÁME ZAVŘENO.

Dětské pleny z biobavlny XKKO Organic 70x70cm Staré časy - natural, Kikko

Značka: Kikko
Pleny z certifikované BIO bavlny s nejvyšší gramáží na evropském trhu!
Dostupnost Skladem*
Kód: CTN070008
329 Kč
Dětské pleny z biobavlny XKKO Organic 70x70cm Staré časy - natural, Kikko
Značka: Kikko
Dětské pleny z biobavlny XKKO Organic 70x70cm Staré časy - natural, Kikko
Tip -30% s kódem PLENKY

Pleny z certifikované BIO bavlny s nejvyšší gramáží na evropském trhu.

V porovnání s běžnou bavlněnou plenou jsou pleny z BIO bavlny XKKO Organic Staré časy výrazně jemnější a měkčí.

V porovnání s běžnými bavlněnými plenami mají pleny z BIO bavlny XKKO Organic Staré časy o více než 45% vyšší gramáž. Navazují tedy na tradici kvalitních bavlněných plen z období před více než 40-ti lety. Nově přidanou hodnotou je navíc přirozená, čistá biobavlna pěstovaná bez použití chemie.

BIO bavlna s certifikátem GOTS (Global Organic Textile Standard) je pěstována bez použití chemických postřiků za využití přírodních zákonitostí. 

Přirozená biodiverzita, rotování pěstovaných plodin a hnojení kompostem udržují půdu zdravou a plnou živin. Místo chemických přípravků se zaplevelení předchází prostým pletím a okopáváním, mulčováním, efektivnějším zavlažováním, pěstováním více druhů rostlin pohromadě. 

Používají se přírodní insekticidy a různými postupy (např. vysazení určitých plodin) se podporuje výskyt přirozených nepřátel škůdců. Sběr květů často probíhá ručně nebo šetrnějším způsobem a bez použití chemických látek na defoliaci rostlin.

Počet kusů v balení: 5ks
Rozměr: 70x70cm
Hmotnost: 85+ gr./ks
Plošná hmotnost: 173+ gr./m2
Složení: 100% bavlna v certifikované BIO kvalitě
Způsob tkaní: dutinná vazba

Pleny je možné prát až na 95 stupňu Celsia (dostatečná teplota pro praní, při které nedochází k výraznému opotřebení plen, je 60 stupňu Celsia).

Před prvním použitím pleny vyperte.

Při praní nepoužívejte aviváž, snižuje savost výrobku.

Doporučujeme používat standartní prací prostředky. Mýdlo a mýdlový sliz mohou výrazně snížit savost výrobku a způsobit jeho poškození.

Pokud je to nutné, tak jako prevenci změny tvaru a rozměrů, doporučujeme po každém vyprání lehce vytáhnout výrobek do původního tvaru a rozměrů.
Praním plen může dojít ke změně velikosti a tvaru plen (sražení případně vytažení) o +-10%
Sušení v sušičce se nedoporučuje. 

Bavlněné pleny XKKO Organic vlastní atesty požadované vyhláškou MZ ČR číslo 84/2001 Sb. Stanovující požadavky na výrobky pro děti do 3 let.
Bavlněné pleny XKKO Organic prošly navíc nadstandardními testy a získaly jakostní značku Česká kvalita/Zaručená kvalita.Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty