PROVOZNÍ DOBA: PONDĚLÍ - PÁTEK 10-13, 14-17 HOD. VE DNECH 1. 5. A 8. 5. 2024 MÁME ZAVŘENO.

Rudý měsíc, Miranda Gray

Značka: DharmaGaia

První kniha Mirandy Gray o menstruačním cyklu. Miranda v této knize vysvětluje princip čtyř fází a ukazuje menstruační cyklus jako zdroj tvůrčích, spirituálních, sexuálních, emočních a fyzických energií.

Pokud tuto knihu ještě nemáte, určitě si ji objednejte. Objevíte v ní ženskou moudrost obsaženou v západních mýtech a tradičních příbězích a budete si moci vyzkoušet také různá praktická cvičení.

Dostupnost Skladem*
Kód: RUDYMESIC
298 Kč
Rudý měsíc, Miranda Gray
Značka: DharmaGaia

Miranda Gray: Rudý měsíc
Jak chápat a používat tvůrčí, sexuální a spirituální dary menstruačního cyklu
 

První kniha Mirandy Gray, která spustila cyklické hnutí!

 
O knize:

Pro naše předky byl menstruační cyklus zdrojem nesmírně tvůrčích, spirituálních, sexuálních, emočních a fyzických energií. Byl darem, který ženám každý měsíc dodával sílu k regeneraci, k působení na okolní svět, k propojení se se zemí a s rodinou a k projevování hlubinné moudrosti a inspirace. S tímto dávným ženským učením se můžeme ještě dnes setkávat v naší mytologii a pohádkách.

Miranda Gray připomíná současným ženám, že k jejich životu patří neodmyslitelně a typicky cykličnost, a vede je k přijetí a projevení vášnivosti, nadšení a tvořivosti podporované cyklem. Zkoumá ženskou moudrost obsaženou v západních mýtech a tradičních příbězích a předkládá i různá praktická cvičení a metody.

Kniha Rudý měsíc vám pomůže:

  • přijmout cykličnost a propojit se všemi různými mocnými energiemi čtyř fází vašeho měsíčního cyklu;
  • těšit se z těchto energií a používat je v oblasti tvořivosti, sexuality a spirituality;
  • přijmout mýty o cyklu i pro svůj život a nechat se jimi inspirovat na své cestě;
  • vytvořit si přechodový rituál k přijímání emocí a k transformaci.

Miranda o knize:

Nedávno se mne někdo ptal, jak jsem došla k tomu, že napíšu Rudý měsíc, a tak mne napadlo, že by bylo zajímavé, kdyby si noví čtenáři přečetli tento příběh v revidovaném vydání.

Po absolutoriu univerzity, kde jsem získala vědeckou hodnost, jsem se přihlásila do kurzu vědecké ilustrace. Dělalo mi radost být tvůrčí a během kurzu jsem si velice uvědomovala, jak se má tvořivost proměňuje. Po dokončení kurzu jsem doma začala podnikat jako ilustrátorka na volné noze; to ode mne vyžadovalo, abych byla kreativní nepřetržitě, tak aby se dodržely termíny vydání.

Během několika měsíců mi bylo jasné, že mám dva velmi odlišné přirozené styly výtvarného projevu: podrobný a přesný styl, o který vydavatelé stáli, a volnější, expresivnější a reprezentativnější styl, o který nestáli. Můj problém s podrobným stylem spočíval v tom, že ve dnech těsně před menstruací a na jejím počátku bylo pro mne takřka nemožné, abych ho docílila. Vzhledem k tomu, že nebylo v mé moci posunout termíny, způsobovalo mi to nesmírný stres, frustraci a vedlo mne to k pláči.

Také ve svém podnikání jsem zjišťovala, co je pro mne v různých obdobích během měsíce snadné, a co obtížné. Byly dny, kdy jsem nezvládala komunikaci s lidmi, a na druhé straně dny, kdy jsem byla plná sebedůvěry; byly dny, kdy jsem se špatně soustředila; a byly dny, kdy mi šlo psaní snadno, a pak dny, kdy najít ta správná slova mne stálo velké úsilí. Myslím, že to byla právě frustrace z mé neschopnosti podávat stabilní výkon, která mne vedla ke zkoumání cyklu a hledání odpovědí. Když jsem začala sledovat proměny v průběhu cyklu, zvláště pak s pomocí knihy Penelope Shuttle a Petera Redgrova The Wise Wound (Zranění, jež má smysl), pomohlo mi to začít rozeznávat určité periodické vzorce ve fyzické energii, emoční síle a citlivosti, myšlenkových pochodech a soustředěnosti, smyslnosti a pohlavní energii, kreativitě a sexualitě.

V té době jsem se hodně zabývala mýty a legendami, pohádkami a spiritualitou vycházející z přírody a z božského ženství a spolupracovala jsem s několika inspirujícími autory píšícími o keltských a artušovských duchovních tradicích. Chtěla jsem pro své zkušenosti najít vhodný referenční rámec, najít archetypy, s nimiž bych se mohla identifikovat a které by mi poskytly spojení s hluboce ženskou spiritualitou, již jsem v sobě pociťovala. Obracela jsem se k mýtům, v nichž jsem pátrala po těchto archetypech, a nalézala jsem je v našich pohádkách pro děti a lidových vyprávěních. Bylo pro mne obtížné se smířit se současnou interpretací božského ženství, jež se údajně projevovalo jako trojný archetyp – na základě příběhů jsem ho totiž chápala jako čtyři archetypy. Božské ženství mělo tři světlé fáze měsíce a čtvrtou fázi, která byla skrytá; navíc tu byly čtyři roční období životní síly Země; tři fáze projevené a čtvrtá fáze stáhnutí se do sebe během zimy. Nalezení těchto archetypů mne vedlo k zjištění, že moje zkušenosti se netýkají pouze mne, ale že existuje starobylá tradice související s menstruačním cyklem a vším, co s ním souvisí, která jde ruku v ruce s mým chápáním a má počátek v šerém dávnověku.

Když jsem se tedy obeznámila s těmito archetypy, chtěla jsem poznat, zda podobné zkušenosti mají i jiné ženy, a tak jsem se každé ženy, která mi přišla do cesty, ptala na její cyklus. Byl to pro mne šok, když jsem se dozvěděla, že ho prožívají stejně. To mne inspirovalo k tomu, abych začala zkoumat existující literaturu o menstruačním cyklu. A právě v této době jsem pocítila potřebu napsat svou vlastní knihu…

Psaní knihy mne přimělo, abych své zkušenosti se čtyřmi fázemi a informace, které jsem získala od jiných žen, formalizovala a zapsala postupy, které jsem si v životě vytvořila k tomu, abych mohla žít v souladu se svou cyklickou přirozeností. Na začátku této knihy bylo pár útržků papíru s podivnými větami a odstavci, jež jsem napsala většinou ve své premenstruační fázi, ale navíc s poznámkami pocházejícími z konkrétní fáze, o níž jsem pojednávala. Chtěla jsem psát v době, kdy jsem zažívala působení příslušných energií a kdy ke mně přicházely vjemy odpovídající jednotlivým fázím – kdy jsem slyšela hlas archetypu, abych tak řekla. Můj manžel Richard mi hodně pomáhal s vytvořením konečného rukopisu a říkal, že je dost zřetelné, ve které fázi jsem se nacházela, když jsem tu kterou část psala…

 

O autorce:
 
Miranda Gray – spisovatelka, umělkyně, podnikatelka. Miranda žije v Anglii a působí jako kreativní ředitelka marketingové a webdesignérské společnosti Footmark Media. Zkoumání menstruačního cyklu a jeho vlivu na ženské vnímání, pocity, potřeby, kreativitu, sexualitu a spiritualitu se věnuje už více než dvacet let.

Miranda vede ženské skupiny a workshopy po celém světě. Její práce pomohla už desítkám tisíc žen, aby lépe porozuměly samy sobě, začaly prožívat svůj menstruační cyklus pozitivně, žily v souladu s ním a se svými měnícími se potřebami, a dosahovaly tak harmonie ve svém osobním i pracovním životě.

Postřehy čtenářek:

Rudý měsíc se čte jako pohádka, ale je ve skutečnosti něčím víc. Je to pro ženy naprosto základní četba! Bylo pro mne velkou úlevou a objevem, když jsem zjistila, že bych neměla očekávat, že budu během cyklu stále stejná. Když jsem přijala všechny své odlišné aspekty a poznala jejich silnou i slabou stránku, nesmírně mne to posílilo. Joanna, Velká Británie

Předtím než jsem si přečetla Rudý měsíc, jsem chápala svůj cyklus jako něco negativního. Trpěla jsem bolestmi, sužovala mne spousta nepříjemných pocitů a prožívala jsem kvůli němu v partnerství stres. Nejen že jste mi ukázala naprosto odlišný způsob, jak svůj cyklus chápat, ale nyní k němu přistupuji jako ke zdroji mé tvořivosti a radosti. Nikdy mne nenapadlo, že něco takového vyslovím! Karen, Velká Británie

Mirando, dala jsi ženám úchvatnou knihu, která promlouvá k našim srdcím, která osvobozuje našeho ducha, takže se stáváme těmi, kterými jsme, a dává nám svolení být nedůslednými, nespoutanými, sexy, sebevědomými, duchovními, úspěšnými a láskyplnými ženami. Díky Rudému měsíci jsem konečně začala akceptovat svou cykličnost. Jasmine, Velká Británie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Rozkvétající žena, Mary Dillonová
108 Kč
ROZVETAJICI_ZENA
200 bg POHLEDDOLUNA
Požehnání, ne prokletí, Jane Bennettová POZEHNANI_DHARMA